Mesaj gönder
tamam
Qinyang PingAn Light Industry Machinery Co., Ltd. 86-391-5660485 info@faywoll.com
Haberler Teklif Alın
Ana sayfa - Haberler - Atık Kağıt Kullanımı ve Geri Dönüşümün Durumu ve Gelişimi

Atık Kağıt Kullanımı ve Geri Dönüşümün Durumu ve Gelişimi

December 6, 2022

Önemli bir yenilenebilir kaynak olarak, atık kağıdın geri dönüştürülmesi iyi ekonomik ve sosyal faydalara sahiptir ve çevre koruma ve kaynak kullanımı için büyük önem taşımaktadır.

 

Şu anda dünyadaki çoğu ülke, atık kağıdın geri dönüşümüne ve yeniden kullanımına büyük önem veriyor ve buna karşılık gelen birçok önlem aldı.Hatta bazı gelişmiş ülkeler, atık kağıdın geri dönüşüm oranını iyileştirmek amacıyla atık kağıt toplama sistemini iyileştirmek için bir dizi yasa ve yönetmelik bile oluşturmuştur.Birçok ülke atık kağıdın ölçeği, miktarı, çeşidi ve geri dönüşüm teknolojisinde dikkate değer başarılar elde etmiş ve oldukça yüksek bir düzeye ulaşmıştır.Dünya her yıl yaklaşık 100 milyon ton atık kağıdı kağıt yapım hammaddesi olarak geri dönüştürüyor.

 

Amerika Birleşik Devletleri, Japonya ve diğer ulusal Avrupa Birliği'nde geri dönüştürülen atık kağıt miktarı nispeten yüksektir, yaklaşık %50'dir.Şu anda, Çin'deki kağıt tüketimi yılda yaklaşık 35 milyon ton ve geri dönüştürülebilir atık kağıt, 1/3 atık bazında yılda 10 milyon tondan fazladır, ancak gerçek geri dönüşüm oranı %40'tan azdır. evsel atık kağıt geri dönüşüm potansiyelinin hala büyük olduğunu.

 

Kağıt endüstrisi açısından bakıldığında, kağıt hamuru ve kağıt yapımı için atık kağıt kullanımı sadece ormansızlaşmayı azaltmakla kalmaz, aynı zamanda kağıt hamuru için doğrudan hammadde kullanımının neden olduğu kirliliği de azaltır.Genel olarak, 1 t atık kağıt 400~800kg kağıt yapabilir, 2~4m3 odun tasarrufu, 1000W • saat elektrik ve yaklaşık 300m3 su tasarrufu sağlayabilir.

 

Bazı yerli şirketler, atık kağıt üretiminde bariz ekonomik ve sosyal faydalar elde etti, bu nedenle atık kağıdın geri dönüşümü, içeriden kişilerin büyük ilgisini çekti.Ayrıca, diğer endüstrilerde atık kağıt geri dönüşümü olasılığına da aktif olarak dikkat etmeli ve çalışmalı, çeşitli düzeylerde ve yapılarda atık kağıtların geri dönüştürülmesi için yeni yollar bulmalı ve atık kağıtların geri dönüşüm oranını iyileştirmeliyiz.